Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Güvenlik görevlileri Çin’li turisti uzaktan uyarmakla yetiniyorlar

Güvenlik görevlileri Çin’li turisti uzaktan uyarmakla yetiniyorlar

Öfkeli bir Çinli turistin ekstra testler için alındıktan sonra bir havaalanı güvenlik tarama alanının cam duvarına tırmanmaya çalıştığı anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

 

blank

blank

ÖZEL GÜVENLİK DÜNYA HABER – Görüntüler, ismi açıklanmayan Çinli yolcunun ekstra tarama için bekletildiği Malezya’nın Kulai Bölgesi’nin Senai kasabasındaki Senai Uluslararası Havaalanı’nda kaydedildi.

Videoda, turistin beklediği alanın cam duvarına önce vurduğu görülüyor. Bir yüz maskesi takan Çin’li turist, sonra havaalanı güvenlik personeli aşağı inmesi için bağırmadan hemen önce camdan yapılmış güvenlik duvarına tırmanmaya çalışıyor.

Korona virüs endişesi ile zaten maske ile görev yapan havaalanı güvenlik görevlilerinin turiste yaklaşmadan uzaktan bağırarak müdahale ettiği görüntülere yansıyor.

Turistin eylemleri nedeniyle cezalandırılıp cezalandırılmadığı açıklanmadı.

Çin’in merkezindeki Wuhan şehrinde ortaya çıkmasından bu yana, korona virüsün teyit edilmiş 2.880 vakası bulunuyor.

Virüs 81 kurbanın ölümüne yol açtı ve Çin Ulusal Sağlık Komisyonu başkanı Ma Xiaowei, virüse karşı mücadelenin, SARS virüsünün aksine 1 ile 14 gün süren kuluçka döneminde yayılabileceğini keşfettiği için zor olduğu konusunda uyardı.

Xiaowei, “işaretler var… virüs daha bulaşıcı hale geliyor” dedi ayrıca, gizli taşıyıcılar “salgını kontrol etmeyi çok daha zor hale getiriyor”. açıklamasında bulundu.

Çin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi başkanı Gao Fu, salgının “hala büyüdüğünü” söyledi ancak virüsün mutasyona uğradığına dair hiçbir işaret olmadığını doğruladı.

Çin’li turistin görüntüleri sosyal medyada 820.000’den fazla kez izlendi ve #boycottouristsfromChinafornow ve #chinatouristdity hashtag’i ile 19.000’den fazla yorum aldı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ