Özel Güvenlik Haber ve Eğitim Sitesi
Özel Güvenlik Sitesi

Üyelik, Kullanım ve Gizlilik Politikası

Üyelik, Kullanım ve Gizlilik Politikası

ozelguvenlik.net, özel güvenlik sektörüne yönelik güncel gelişmelerin, sınav soru ve cevaplarının, sektörü yönelik anketlerin, özel güvenlik ders notlarının paylaşıldığı ve tartışıldığı, içeriğinin üyeler tarafından da oluşturulabilen bir haber, bilgi ve eğitim platformdur.

Sitemize üye (kayıtlı kullanıcı) olurken veya siteyi ziyaret ederken dikkat etmeniz gereken hususlar ile hak ve yükümlülükler bu Üyelik, Kullanım ve Gizlilik Politikası belgesinde açıkça belirtilmiştir.

Genel Hükümler

Ozelguvenlik.net, oluşturduğu veya yer sağladığı içeriğin kanuna uygun olmasına azami özen göstermekte olup, hukuka aykırı olduğunu düşündüğünüz bir içerik veya ozelguvenlik.net ile ilgili herhangi başka bir sorununuz hakkında [email protected] e-posta adresine veya sitemizde ki iletişim formu aracılığı ile bildirimde bulunabilirsiniz.

Ozelguvenlik.net’te , üyeler (kayıtlı kullanıcılar) tarafından oluşturulan ve herhangi bir incelemeden geçmeksizin doğrudan yayına alınan içeriğin doğru, gerçek veya hukuka uygunluğuna ilişkin olarak ozelguvenlik.net’in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Ozelguvenlik.net’in  içerikte yer alan bağlantı, yönlendirme (link vs.) veya iliştirilmiş herhangi bir görsel içeriğe ilişkin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu şekilde ulaşılan içeriğin veya sitenin doğruluğu ve güvenilirliği gibi konularda hiçbir sorumluluk kabul edilmemektedir.

Ozelguvenlik.net’te yayınlanan yalnızca özel güvenlik sektörüne yönelik ulusal ve yerel haberler, kaynak belirtilmek suretiyle yayınlanmaktadır, kaynak sahibinin itirazını [email protected] e-posta adresimizden ya da sitemizde ki iletişim formu üzerinden tarafımıza bildirmesi halinde alıntı haber yayından kaldırılır.

Ozelguvenlik.net’te yayınlanan ulusal ve yerel basından aktarılan haberler dışında ki içerikler özgün içeriklerimiz olup izinsiz ve  kaynak belirtilerek dahi kopyalanamaz, alıntı ile ilgili telif hakların bölümünde ki kurallar geçerlidir. Ozelguvenlik.net’in bu kuralın ihlal edilmesi halinde yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

Ozelguvenlik.net hizmetlerinin yapısını tarafınıza önceden bildirim yapmaksızın zaman zaman değiştirebilir ve/veya hizmetleri veya bazı özelliklerini ücretli yapabilir ya da geçici veya kalıcı olarak sonlandırabilir. Ücretli olarak sunduğu hizmetlerin bedelini de gerekli gördüğü takdirde değiştirebilir.

Ozelguvenlik.net, sitede yer alan içerik, hizmet, imkan ve diğer unsurların yayınının devamlılığına azami önem vermekle birlikte, yayının ve/veya site üzerinden sunulan hizmetlerin kesintisiz olacağına dair garanti vermemektedir.

Hesabınız

Ozelguvenlik.net içeriğine, haber, iş ilanları, fotoğraf, video, başarı sıralamasına tabi online sınavlar, yazı, görsel ve firma eklemek, diğer üyeler tarafından eklenen içeriğe ilişkin yorum yapmak ve bu içeriğe ilişkin bilgileri kendi hesabınız içerisinde arşivlemek, paylaşmak, diğer üyelerle mesajlaşmak gibi ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla, kayıtlı üyeler için geliştirilecek yeni imkanlardan faydalanabilmek için siteye üye olmanız gerekmektedir.

Ozelguvenlik.net’e, ana sayfada sağ yan blokta bulunan “ÜYE OL” bölümüne girerek, ad, soyad, seçeceğiniz üye adı ve e-posta adresiyle ücretsiz olarak üye olabilirsiniz. Üyeliğinizin tamamlanması için, sisteme kayıt olurken girmiş olduğunuz e-posta adresinin doğru tanımlanmış olması gerekmektedir. Sahte e-posta ile kayıt kabul edilmemektedir.

Ozelguvenlik.net, hesabınızın güvenliği için gereken özeni göstermektedir, ancak hesabınıza erişim için kullandığınız bilgilerin ve şifrenizin güvenliği sizin sorumluluğunuzdadır. Şifrenizin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesi ve üçüncü kişiler tarafından hukuka aykırı içerik sağlanması da dahil her türlü kötü niyetli kullanımından şahsen sorumluluğunuz bulunmakta olup, kötü niyetli kullanımdan kaynaklanan her türlü hukuki ve cezai yükümlülük size aittir.

Ozelguvenlik.net, verilerinizin korunması adına gerekli önlemleri almakta, verilerinize ilişkin kayıtları yedeklemektedir. Bu önlemlere rağmen verilerinizin herhangi bir nedenle kaybolmasından veya yedekleri alınan kayıtların önceki haline getirilememesinden dolayı ozelguvenlik.net sorumlu tutulamaz. Her ihtimale karşın kendi yedeğinizi almanızı öneririz.

Ozelguvenlik.net’te ki  hesabınızı, [email protected] adresine e-posta göndererek kapatmanız mümkün olup, tarafınızdan sunulan içeriğin yayınının devam ettirilmesine veya yayınına son verilmesine karar verme hakkı ozelguvenlik.net’e aittir. Kapatma talebinde bulunan hesap tarafımızdan kapatıldıktan sonra tekrar açılamaz.

Sorumluluklar

Ozelguvenlik.net’te yayınlanmak üzere sunduğunuz her türlü içeriğin hukuka uygun olması gerekmekte olup, buna ilişkin tüm hukuki ve cezai sorumluluk tarafınıza aittir. Sunduğunuz içeriğin hukuka aykırılık teşkil etmesi halinde, şikayet üzerine söz konusu içerik ozelguvenlik.net tarafından, tarafınıza herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın yayından çıkartılabilir.

Sitede bulunduğunuz veya siteyi kullandığınız sürece bu metinde yer alan kuralların tamamını, bütün olarak kabul etmektesiniz. Söz konusu kurallara aykırı hareket etmeniz, üye olurken vermiş olduğunuz bilgilerin hatalı veya gerçeğe aykırı olması, kullanım koşullarına aykırı hareket etmeniz, hizmeti kötü niyetli kullandığınızın tespit edilmesi, birden fazla hesap oluşturmanız veya ozelguvenlik.net’in gerekli görmesi halinde, siteyi kullanımınız engellenebilir veya üyeliğiniz gerekçe gösterilmeksizin sona erdirilebilir. Ozelguvenlik.net’in ayrıca hukuki yollara başvurma hakkı saklıdır.

Site üzerinden diğer üyeler veya sair kişilerle iletişim özelliği oluşturulduğu takdirde mesaj, eposta gibi yollarla iletişim kurarken hukuka uygun hareket etmeniz, herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin kişilik, marka ve mali haklarına aykırı hareket etmemeniz, salt reklam amaçlı veya rahatsız edici (küfür, iftira, hakaret, pornografik içerik vs.) mesaj, içerik, dosya veya başkaca veri göndermemeniz gerekmektedir. Bu ilişkiler nedeniyle oluşan ihtilaflardan, bu ilişkilerden kaynaklanan maddi veya manevi kayıplarından doğrudan ve/veya dolaylı olarak sitenin, site yönetiminin ve çalışanlarının hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır, site üzerinden bağlantı kurduğunuz şahıslarla kurduğunuz şahsi veya ticari ilişkiler ve bunlara ilişkin dolaylı veya doğrudan neticeleri siteyi bağlamamaktadır.

Ozelguvenlik.net’in, bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hakkını ya da koşulunu uygulamaması, bu tür hakkın ya da koşulun muafiyeti olarak varsayılmayacaktır. Bu Kullanım Koşulları’nda yer alan herhangi bir hükmün geçersiz ya da uygulanamaz hale gelmesi durumunda, bu Kullanım Koşulları’nın geri kalan hükümleri tam olarak etkili ve etkin kalacaktır.

Ozelguvenlik.net’in kullandığı yazılımlar ile ilgili bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu sitede yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile kullandığınız yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesinden dolayı ozelguvenlik.net’in sorumluluğu bulunmamaktadır.

Üye, diğer üyelerin veya ziyaretçilerin siteyi kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları veya veri tabanlarını bozacak veya işlemez hale getirecek hiçbir eylemde bulunamaz.

Sitemizin virüs ve sair zararlı içerik barındırmaması için azami gayret sarf edilmekle birlikte, teknik sorun ve diğer nedenlerle bilgisayarınıza virüs geçmesi ihtimali bulunmaktadır. Her ne kadar ortalama bir bilgisayar kullanıcısının aldığı en basit önlemlerden biri olan antivirüs yazılımı kullandığınız varsayılsa bile, yine de zarara uğramanız halinde, uğrayacağınız zararlardan (bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla bilgisayarınızın veya programlarınızın hasar görmesi) dolayı sitemizin sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenlerle ozelguvenlik.net sitemizden talepte bulunulamaz.

Sitemizde yer alan kullanım koşullarına ilişkin olarak [email protected] adresine göndereceğiniz görüş ve öneriler, her türlü kaygıdan bağımsız olarak özenle incelenmektedir.

Telif Hakları ve Alıntı Sınırı

Sitede eriştiğiniz herhangi bir içeriğe ve bu sayfaların tasarımında ve veri tabanı oluşturulmasında kullanılan fikri mülkiyete konu her türlü multimedya içeriğe ilişkin (açıkça telif haklarının devredildiğinin belirtildiği durumlar hariç) olarak yalnızca şahsi kullanım hakkınız vardır.

Tüm mali hakları ozelguvenlik.net’e (kaynaktan yapılan alıntı ulusal ve yerel haberler dışında) ait olduğu belirtilen içerikler ile tüm fotoğraf, ders notu, metot, kod, program, işleyiş ve görsellere ilişkin şahsi kullanımınızın dışında, kopyalama, işleme ve internet başta olmak üzere radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla her türlü araçla içeriği yayınlama izniniz ve/veya hakkınız bulunmamaktadır.

Ozelguvenlik.net’te yer alan içeriğin alıntılanması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve ilgili içeriğe ilişkin sitemize bağlantı vermek kaydıyla mümkündür. Makul sınır, eserin veya sair içeriğin basit bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için sitemizin ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak düzeyde olmalıdır. Her durumda, sitede yer alan içeriklerden herhangi birinin tamamının alıntılanması yazılı iznimiz olmadıkça, yukarıdaki şartlara uyulsa dahi mümkün değildir. Konuya ilişkin Fikir ve Sanat eserleri Kanunu hükümleri saklıdır.

Üye tarafından ozelguvenlik.net’te yayınlanmak üzere sunulan her türlü içeriğin tüm haklarının üyeye ait olduğu veya Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde üyenin kullanma hakkının bulunduğu kabul edilir. Yayın hakkına sahip olmadığınız içerik bakımından, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’ndaki usule uygun ve atıfta bulunmak şartıyla içerik sağlamanız gerekmekte olup, aksi halde ozelguvenlik.net’in uğrayabileceği tüm zararı tazmin etmek zorunda kalabilirsiniz.

Üye ozelguvenlik.net’te yayınlanmak üzere sunduğu her türlü içeriğe ilişkin olarak, içeriğe ilişkin telif haklarını ozelguvenlik.net’e geri dönülmez olarak devretmekte, coğrafi sınır olmaksızın tüm dünyada geçerli, süresiz ve bedelsiz tam lisans hakkı vermektedir. Bu lisans, çoğaltma, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya dijital iletim de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar dahil olmak üzere her türlü araçla yayınlama, çoğaltma ve işleme hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali hakları kapsamaktadır.

Gizlilik Koşulları

Sitemizde yer alan servislerin kullanımı için bizimle doğrudan veya dolaylı olarak bazı bilgi ve veriler paylaşmaktasınız. Bu bilgiler siteye kayıt olurken verdiğiniz kişisel bilgiler (isim, eposta adresi gibi) veya siteyi kullanımınız esnasında topladığımız bilgilerdir. (IP, cihaz, konum ve tarayıcı bilgileri, gezinti ve etkileşim içeriği, tarih ve bağlantı süresi gibi veriler) Bilgi ve verilerinizi saklama konusunda azami özeni göstermekteyiz. Bununla birlikte, verilerinizin yer aldığı sisteme izinsiz girilmesi, sistemin işleyişinin bozulması veya değiştirilmesi suretiyle bilgilerinizin kontrolümüz dışında elde edilmesi, değiştirilmesi veya silinmesi halinde sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

Ozelguvenlik.net, verilerinizin (iş ilanları bölümüne eklenen adres, telefon vb) güvenliği adına Comodo Secure Possitive SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır, sitemize girdiğiniz bilgiler Strongest SHA2 & ECC Encryption teknolojisi ile şifrelenmektedir.

Ozelguvenlik.net’te iş ilanları bölümümüze eklenen ilanlar ile ilgili uyar ve kaldır prensibi geçerlidir, herhangi bir sebeple geçerliliğini yitirme gibi durumlarda ilanlarınızın kaldırılması talebini [email protected] e-posta adresimize yada sitemizde bulunan iletişim formu aracılığı ile bildirmeniz gerekmektedir.

Bilgilerinizin kullanım şekilleri

Bilgi ve verileriniz; sitenin ve hesabınızın işleyişinin sağlanması, sizinle iletişim kurulması, site ve hizmetlerin geliştirilmesi, istatistiki veriler oluşturulması, analizler yapılması gibi amaçlarla kullanılabilir. İlanlar bölümüne eklenen iletişim bilgileriniz muhataplarınızın size ulaşması amacıyla yayınlanmaktadır. Bunun dışında sitemiz dışında üçüncü şahıslarla bu bilgiler paylaşılmaz.

Çerezler ve Diğer Yöntemler

Sitede bulunduğunuz süre boyunca “cookie” olarak da adlandırılan çerezlerin veya benzer iz sürme verilerinin kullandığınız browser (internet tarayıcı) aracılığıyla bilgisayarınıza yerleştirilmesi veya farklı şekillerde bilgi toplanması söz konusu olabilir. Bu yöntemle istatistiki bazı bilgiler toplanır ve bunlar hizmetlerimizi geliştirmek amacıyla kullanılır.

Diğer Siteler

Sitede, yayınlanan reklamlar, size gönderilecek e-postalar da veya reklamlar da yer alan linklerde ulaşacağınız sitelerin ve içeriklerinin doğruluğuna, erişilebilirliğine veya güvenilirliğine ilişkin bir taahhüdümüz bulunmamaktadır. Linkler aracılığıyla erişeceğiniz sitelerin içeriklerine ilişkin sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Erişeceğiniz sitenin gizlilik politikası da farklı olabilir.

Gizlilik Politikasının Değiştirilmesi

Gizlilik koşulları Siteye yeni özellikler eklendikçe veya kullanıcılarımızdan yeni öneriler geldikçe önceden herhangi bir bildirimde bulunulmadan değiştirilebilir. Bu nedenle sitemizi ziyaretlerinizde gizlilik şartlarını yeniden gözden geçirmenizi şiddetle öneririz. Sitenin üyelik, kullanım ve gizlilik koşullarını önceden bildirim olmaksızın değiştirme hakkı mevcuttur.

Güncelleme Tarihi: 25.11.2017